Vi är Eventyr

Vi är storytellers, strateger, drömmare, kreatörer, travellers, doers, kommunikatörer, techies och tänkare. Vi är alla olika, men brinner för samma sak.

Våra medarbetare 

Helen Alpklint

Head of Production

helen.alpklint@eventyr.se
+46 (0) 70-696 75 82

Jennie Barkselius

Client manager

jennie.barkselius@eventyr.se
+46 (0) 70-772 91 19

Marie Blomqvist

Sales Manager

marie.blomqvist@eventyr.se
+46 (0) 70-970 74 74

Marcus Byman

Production Manager

marcus.byman@eventyr.se
+46 (0)72 050 34 61

Nicklas Carlström

Project Manager

nicklas.carlstrom@eventyr.se
+46 (0) 76-800 33 18

Mårten Diktonius

Content Director

marten.diktonius@eventyr.se
+46 (0) 70-677 85 50

Patrik Eriksson

Production Manager

patrik.eriksson@eventyr.se
+46 (0)70 249 83 87

Sofi Franzén

CEO and Founder
sofi.franzen@eventyr.se
+46 70 636 64 00

Linnéa Friberg

Production Manager/Financial Assistant

linnea.friberg@eventyr.se
+46 (0) 70-728 77 59

Peter Hammarstrand

Design Director

peter.hammarstrand@eventyr.se
+46 (0) 70-939 85 42

Per Hedberg

Project Manager

per.hedberg@eventyr.se
+46 (0) 70-761 74 73

Carolin Tvärnstedt

Client manager/ Project manager

carolin.tvarnstedt@eventyr.se
+46 (0) 76-800 69 95

Anna Hellström

Project/Production Manager

anna.hellstrom@eventyr.se
+46 (0) 73-510 67 80

Amanda Hörnell

Production Manager

amanda.hornell@eventyr.se
+46 (0) 73-675 79 47

Sally Jönsson

Client manager/ Project manager / Social Media Manager

sally.jonsson@eventyr.se
+46 (0) 73-672 96 00

Lisa Knapp

Client manager

lisa.knapp@eventyr.se
+46 (0) 73-504 20 42

Martin Lee

Strategist/Content producer

martin.lee@eventyr.se
+46 (0) 70-838 50 65

Lena Malm

Head of Sales
lena.malm@eventyr.se
+46 (0)70-864 97 27

Alex Rosta

Creative Lead

alex.rosta@eventyr.se
+46 (0) 070- 608 06 07

Alexandra Guldbäck

Production Manager

alexandra.guldback@eventyr.se
+46 (0) 70-877 95 55

Josefine Mill

Client manager/Head of Sustainability

josefine.mill@eventyr.se
+46 (0)8 121 396 60

Nina Mittjas

Client manager

nina.mittjas@eventyr.se
+46 (0) 70-313 01 63

Annette Mörk

Content Producer

annette.mork@eventyr.se
+46 (0) 730 422 901

Linus Nylund

Art Director

linus.nylund@eventyr.se
+46 (0) 76 262 61 49

Agnes Nyman

Client manager

agnes.nyman@eventyr.se
+46 (0) 73-906 75 02

Alexandra Pettersson

Client manager/ Project manager

alexandra.pettersson@eventyr.se
+46 (0) 70-768 87 72

Corinne Rowell

Project Manager

corinne.rowell@eventyr.se
+46 (0) 70-525 55 03

Henrik Schönnings

Creative Lead

henrik.schonnings@eventyr.se
+46 (0) 70-846 86 29

Sara Viirman

Production-/Office Manager

sara.viirman@eventyr.se
+46 (0) 70-727 46 19

Hanna Winkler

Client manager/ Project manager

hanna.winkler@eventyr.se
+46 (0)70-924 41 49

Anders Wiström

Client manager/ Project manager

anders.wistrom@eventyr.se
+46 (0) 70-982 38 60

Sofie Ångström

Production Manager

sofie.angstrom@eventyr.se
+46 (0) 70-604 76 90

Eventyr AB

David Bagares Gata, 111 38 Stockholm

Copyright © 2021 Eventyr